Citroen Piła

Tylna belka Citroen – objawy i naprawa usterki tylnej belki zawieszenia. Tylna belka zawieszenia, inaczej określana także jako belka skrętna, jest elementem zawieszenia znajdującym się w większości samochodów grupy PSA, czyli Peugeot, Citroen oraz Renault. Jakie są główne objawy usterki tylnej belki i jak można ją naprawić?

Tylna belka zawieszenia – konstrukcja

Belka skrętna, czyli tylna belka zawieszenia wyposażona w drążki skrętne to element, który zastępuje standardowe sprężyny tylnego zawieszenia samochodu. Stosowane są wtedy specjalne drążki skrętne z łożyskowanymi wahaczami, które mogą obracać się względem siebie i zapewniać odpowiednią amortyzację.

Takie tylne zawieszenie jest charakterystyczne dla samochodów marek Peugeot, Citroen oraz Renault.

Objawy uszkodzenia tylnej belki zawieszenia

Tylna belka zawieszenia jest elementem podatnym na uszkodzenia podczas jazdy na nierównej nawierzchni. Niestety, polskie drogi pozostawiają pod względem swojej jakości wiele do życzenia, dlatego też właściciele samochodów powyższych marek muszą przygotować się na usterki tylnej belki.

Głównymi objawami uszkodzenia tylnej belki zawieszenia w samochodach Citroen, Peugeot czy Renault są najczęściej:

  •  odgłosy stukania dobierające z tyłu pojazdu przy pokonywaniu nierówności,
  • trzeszczenie czy skrzypienie tylnej części samochodu,
  • obniżenie się tyłu samochodu.

Dodatkowo, pojawia się pogorszona amortyzacja pojazdu, a także niższy komfort jazdy.

Citroen Piła – naprawa tylnej belki zawieszenia – regeneracja

Gdy dochodzi do usterek tylnej belki w pojeździe Citroen Piła jest miastem, gdzie można skorzystać z fachowej usługi jej naprawy.

Usunięcie uszkodzenia nie musi jednak wymagać wymiany elementu na nowy. Najczęściej polega ono na kompleksowej regeneracji tylnej belki, czyli na jej oczyszczeniu oraz zregenerowaniu i wymianie poszczególnych elementów jak wahacze, drążki skrętne.

Gdy zatem problemem jest tylna belka Citroen Piła to dobry kierunek – to właśnie tutaj będzie można skorzystać z fachowych usług regeneracji tego elementu w dobrym warsztacie mechanicznym. Koszt naprawy jest niższy niż zakupu i wymiany nowego zawieszenia!